Padomi

Pirms adopcijas

Ja interesējaties vai jau esat izlēmuši par jauna ģimenes locekļa iegādi, laipni lūdzam apskatīt sadaļas SUŅI un KAĶI, kur aplūkojami mūsu patversmē esošie dzīvnieki, kuri ir māju meklējumos. Adopcijai pieejamo dzīvnieku foto atjauninām apmēram reizi nedēļā, tāpēc, ja neesat atraduši potenciālo ģimenes locekli, ar kuru vēlētos iepazīties klātienē, droši zvaniet mums un jautājiet. Mēs palīdzēsim.

Ja esat atradis dzīvnieku, kuru, iespējams, vēlētos adoptēt, atbrauciet iepazīties! Pats svarīgākais un neatsveramākais ir tikties klātienē, lai saprastu, kā veidojas jūsu savstarpējais kontakts. Ir dzīvnieki, kuri labprāt jau pirmajā reizē vēlas komunicēt un mīļoties, bet ir tādi, kuru uzticība jānopelna. Gribētos vērst Jūsu uzmanību uz to, ka ir suņi un kaķi, kas cietuši no cilvēku cietsirdības, nodevības un pat vardarbības, tāpēc viņiem nepieciešams ilgāks laiks, lai atvērtu savu sirdi. Esiet iecietīgi!

Mēs vienmēr patiesi priecājamies par adoptētājiem, kuri pēc sava potenciālā mīluļa ierodas vairākkārt, izvedot pastaigā vairākus suņus un tikai tad atrod to īsto, vienīgo, savējo.

Savukārt, ja dzīvojat tālu, tas nebūs šķērslis, jo mēs atzinīgi vērtējam jūsu zvanus vai e-pasta vēstules ar jautājumiem, lai uzzinātu vairāk par mūsu dzīvniekiem, pirms varēsiet ierasties paši.

Apskatot visus dzīvniekus, nepieciešams laiks, lai padomātu par to kā viņi iederēsies Jūsu mājās un atbildīs Jūsu dzīvesveidam. Ja vēlaties mierīgu suņuku, pievērsiet uzmanību pusmūža un vecāka gadagājuma dzīvniekiem, arī viņiem nepieciešamas labas mājas un sirdssiltums. Varbūt tieši Jūs esat viņu vienīgā iespēja uzzināt, kas ir īsta ģimene un mīļas mājas.

Katram dzīvniekam, tāpat kā mums cilvēkiem ir savs raksturs un temperaments, tāpēc lielisks tandēms un pilnvērtīga un laimīga dzīve kopā būs vien tad, ja būsiet labi iepazinušies un pieņēmuši apdomātu lēmumu. Tas noteikti atmaksāsies! No sirds vēlam Jums veiksmi sava drauga meklējumos!

Turpmāk aicinām iepazīties ar adopcijas noteikumiem.

KĀ ADOPTĒT DZĪVNIEKU NO MŪSU PATVERSMES?

1. Adoptēt dzīvnieku no Slokas dzīvnieku patversmes var 18 gadu vecumu sasniegusi persona, uzrādot personu apliecinošu dokumentu – pasi, aizpildot adopcijas anketu (līgumu) un sniedzot brīvprātīgu ziedojumu patversmei. Ziedojuma apmēru vairumā gadījumu nosakāt paši un tas atkarīgs no jūsu iespējām, tomēr gribas vērst uzmanību uz to, ka patversme ir samaksājusi par dzīvniekam veiktajām veterinārmedicīniskajām manipulācijām (attārpošana, vakcinācija, sterilizācija, dažkārt ārstēšana u.c.), bet SVARĪGĀKAIS -  Jūsu ziedojums ir iespēja un cerība nākamajam patversmē uzņemtajam dzīvniekam dot otru iespēju – meklēt labas mājas.

2. Personai, kura adoptē dzīvnieku, ir jānodrošina dzīvnieka turēšana atbilstoši Latvijas Valsts likumdošanai, skatīt šeit – Dzīvnieku aizsardzības likums un MK Noteikumi Nr. 266 – Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai

3. Patversmes dzīvnieks netiek atdots personai, kura atrodas alkohola vai narkotisko vielu reibumā.

4. Patversmes dzīvnieks netiek atdots personai bez pastāvīgas dzīves vietas.

5. Patversmes dzīvnieks netiek atdots trešajām personām, to adoptēt var tikai pats topošais saimnieks.

6. Dzīvnieks netiek atdots personai, kura pēc patversmes rīcībā esošās informācijas, ir pārkāpusi Dzīvnieku aizsardzības likuma 4. un 5. pantu. (skat. Dzīvnieku aizsardzības likums).

7. Ja dzīvnieks nav uzturējies patversmē likumā noteiktās 14 dienas, tas netiek atdots adopcijai, ja vien nav atradies šī dzīvnieka īstais saimnieks, vai arī no tā nav atteicies saimnieks.

8. Patversme patur tiesības saņemt informāciju no adoptētāja par dzīvnieka adaptēšanos jaunajā dzīvesvietā.

9. Patversme patur iespējas dzīvnieku apmeklēt viņa jaunajās mājās un konstatējot labturības pārkāpumus, to atsavināt.

10. Patversme neatdod adopcijai suni pastāvīgai turēšanai pie ķēdes!

Pirms suņa ierašanās jaunajās mājās, būtu nepieciešams iegādāties:

  • divas bļodiņas – vienu ēdināšanai, otru ūdenim.
  • kakla siksnu;
  • pavadu;
  • barību;
  • guļvietu
  • rotaļlietas.

Ja suns dzīvos laukā: siltinātu suņa būdu uz paaugstinājuma, ziemas periodam – salmus un/ vai vilnas segas un voljēru, ja sunim nebūs atļauts dzīvoties pa visu teritoriju. Ja suns dzīvosies pa visu teritoriju, jau laikus – pirms suņa atvešanas, apskatiet un, ja nepieciešams, pielabojiet žogu, lai sunim nebūtu iespējas doties brīvsolī.

Adaptācijas laikā ļoti svarīgi pēc iespējas daudz komunicēt ar dzīvnieku, lai tas pierastu pie  jaunās ģimenes un uzskatītu jauno dzīvesvietu par savām mājām. Neatstājiet suni pagalmā bez pavadas vai bez pieskatīšanas, ja vien tas nav noslēgts voljērs, no kura nav iespējas izkļūt. Kārtīgi pārliecinieties, vai žogā nav kāds caurums, vai suns nevar izlīst pa apakšu. Pirmajās dienās suņuks var būt ārkārtīgi apjucis un sabijies, un meklēt kādu spraugu pa kuru aizmukt no svešās vietas. Lūdzu esiet atbildīgi pret savu jauno ģimenes locekli!!!

Ja jūsu mājās jau ir kāds mājdzīvnieks, tad dzīvnieku sapazīstināšanu būtu jāveic pakāpeniski. Suņus vislabāk iepazīstināt neitrālā teritorijā. Dodieties pastaigā gan ar jauno ģimenes locekli, gan suni, kurš jau dzīvo jūsmājās. Mājās esošais suns (kaķis) var izjust greizsirdību un demonstrējot teritorijas sargāšanas instinktus, tas varētu izraisīt konfliktu, no kura iespējams izvairīties. Ja pirmajā dienā, suņi savā starpa konfliktē, tas nenozīmē, ka pēc laika, viņi nespēs sadzīvot. Adaptācijai nepieciešams laiks.

Kaķim būs nepieciešami:

  • divas bļodiņas – ēdināšanai un ūdenim;
  • nokārtošanās kastīte, smiltiņas;
  • nagu asināmais statīvs;
  • barība.

Ievedot mājās kaķi, ļaujiet viņam apstaigāt un iepazīt dzīvojamās telpas, un uzreiz parādiet, kur atrodas nokārtošanās kastīte. Novietojiet to labi redzamā vietā. Kad peļu junkurs būs iedzīvojies, pēc vajadzības, pārvietosiet to citur.

DZĪVNIEKU (SUŅU, KAĶU) VĀRDI

A – Argo, Arčijs, Ajax, Arčibalds, Akebono, Amigo, Afoņa, Aurora, Alī, Alfons, Avrila, Armani

B – Bruno, Berta, Batlers, Bubis, Bils, Bims, Bobis, Brenda, Bridžeta, Bridža, Bella, Bosfors, Bonis, Bumis, Bumka, Bongo, Bosiks, Bosis, Baltiņš, Banderass, Bambarīns, Bembis, Bīns, Barons, Bairons, Barisons, Bethovens

C – Cido, Caca, Cīriuss, Cēzars, Čerija, Čelsija, Čārlijs, Česters, Cukuriņš

D -Duksis, Dēmons, Dikijs, Diks, Dadzis, Dingo, Džubis, Džeralds, Džūlija, Džīna, Donāts, Džipsijs, Džeks, Delfs, Džambo, Džaspers, Dana, Dina, Džeris, Džūna, Dūda, Dambo, Dodo, Dada, Dons, Dora, Džena, Džuljeta, Džoja, Doktors Dirks

E - Erkils, Erna, Edijs, Ella, Ebija, Elza, Emma, Elfords

F - Fēlikss, Fifa, Figaro, Fumis, Fursis, Filips, Fidži, Fero, Fēbe, Fredis, Frīda, Falko, Farels, Foksis, Fiona

G - Grēta, Grants, Grāfs, Grieta, Gita, Gucci, Gustavs, Gustiņš, Gvido, Greisa, Gastons, Gabija, Gaba

H – Haris, Harijs, Hērons, Harizma, Hambo, Hanta, Hanija, Hārlijs, Harpera, Hekse, Hamiltons, Hugo, Harisons, Hektors

I -Ikebono, Ikijs, Ikars, Iskra

J - Jusis, Jete, Jūna, Jorens, Jēcis

K – Kerija, Kika, Kira, Kanto, Ksanto, Kevins, Klifs, Kuka, Krēta, Kriss, Komisārs, Kūpers

L – Lara, Lora, Lotte, Lācis, Ludvigs, Ludis, Leo, Leda, Lada, Lakijs, Lakija, Lulla, Lulū

M -Mailo, Maksis, Makss, Makarons, Mikijs, Moris, Mellene, Mačo, Mega, Mersis, Mersedesa, Magnuss, Mocarts, Monta, Muhtars, Mērfijs

N – Nemo, Namsons, Neksis, Narso, Neris, Nellija, Nero, Nīna, Nimba, Nobels, Nata, Neko, Nere

O – Otto, Otomārs, Otiņš, Obers, Omārs, Olafs, Olis, Oke

P – Pepe, Pepija, Pegija, Pece, Pifs, Pipariņš, Preslijs, Platons, Pika, Puika, Pele, Prada, Puma

R - Rada, Rafis, Rafa, Rausis, Rude, Rudīte, Rūdis, Rikijs, Riko, Reksis, Rodžers, Rokijs, Ripsis, Riksis, Robis, Rokko, Raida, Reina, Ringo, Remis, Rasa, Reda, Reta, Romijs, Ronis, Ričijs, Rufuss, Rojs

S - Sāra, Stefa, Stella, Santa, Simba, Sima, Solo, Šeila, Snikers, Skipers, Skipijs, Spaikijs, Spraits, Stalkers, Štepsels, Sise, Suri, Šers, Suse, Šēra, Šerifs

T - Tabo, Tagirs, Tamīrs, Tofiks, Tigra, Tarzāns, Topsis, Tūna, Torijs, Tedijs, Tedis, Tomis

U – Umaks, Umo, Unda, Uno, Umberto, Ursus, Ursa, Ursula, Uģis, Urta, Upse, Ucis

V - Valdis, Villijs, Vilis, Viljams, Vito, Versače

Z - Zita, Zanda, Zāra, Zorro, Zelda, Zuze, Zevs

DZĪVNIEKU PĀRVADĀŠANA

Ceļošana ar mājdzīvnieku (suni, kaķi, sesku)

Lai dotos ceļojumā ārpus Latvijas kopā ar savu suni, kaķi, sesku (turpmāk – dzīvnieks), obligāti ir nepieciešama:

1. Dzīvnieka identifikācija – zemādas mikroshēma jeb čips.

2. Eiropas Savienības parauga „Mājas (istabas) dzīvnieka pase” (turpmāk – pase) un vakcinācija pret trakumsērgu.

Detalizēta informācija par mājas (istabas) dzīvnieku pārvadāšanu - www.pvd.gov.lv. Ja tur neatradāt saprotamu informāciju, noskaidrojiet jūsu rajona, pilsētas tuvāk esošo Pārtikas un veterinārā dienesta nodaļu un dodieties turp.


Dzīvnieku attārpošana, atblusošana un vakcinācija

Bērns un suns

Suņa apmācība