Brenda

Brendiņa uzauga pagaidu mājās ar brālīti Bingo un māsiņu Roksiju

Apmēram 1,5 mēneša vecumā vēl pagaidu mājās Vaivaros

Esam atbraukušas mājās

Ak, šis saldais kucēna miedziņš…

Brendiņa paaugusies. Nav nekā jaukāka kā skraidelēt pa pagalmu

Brendiņa prot arī iepozēt
Pastaigas laikā mums patīk visādi kociņi

Brenda ir skaista un cēla meitene

Labi gan, ka brālis parūpējies, lai mums būtu liela gulta

Mēs nevaram viena bez otras..

Ilgi gaidītais brīnumiņš

Es vienmēr esmu ticējusi, ka pareizās lietas notiek īstajā laikā. Šajā stāstā galvenā varone ir Brenda.

Liktenis bija izlēmis, ka 2013. gada vasaras sākumā bija pienācis īstais brīdis mums iepazīties. Mans uzdevums bija iepatikties, bet Brendiņas – pieņemt un izvērtēt, vai mana smarža ir tā divkājainās būtnes smarža, ko mīlēt, uzraudzīt un sargāt visu dzīvi… 
Mums izdevās, un mūsu kopdzīve varēja sākties…

Mazo, miegaino bumbulīti, ko atvedu no pagaidu mājām Vaivaros, ienesu savas mājas pagalmā un abas kopā apsēdāmies zālītē.  Mazā, apkārtnes un jaunu smaržu iepazīšanas vietā izvēlējās nosnausties, ātri vien aizverot ačteles un tā saldi nočučot pāris stundas. Es pacietīgi sēdēju blakus, gaidot, kas nu būs, kad mazulīte pamodīsies. Pēc laiciņa modāmies un jautrība varēja sākties. Nezinu vai to nosaukt par jūtu ķīmiju, strāvojumu, vai gluži dabisku ”pirmo mīlestību”. Sākās sētas, siltumnīcas, visu stūru, koku apskate un iepazīšanās ar mājas iemītnieku kaķi. Šis tas likās biedējošs, bet tik uz brīdi. Par kaķi bija liela interese – kaķis tika sabučots, aplaizot un bakstot ar purniņu. Jāteic, šī draudzība gan tagad vairs nav tik saskanīga. Kaķis ar laiku saprata, ka drošāk uz dīvaino četrkāji raudzīties no koka augstumiem.

Plašais pagalms ir ļoti piemērots suņa dzīvei, dienas tiek vadītas brīvi skraidelējot un dauzoties pa lauku, uzmanot vārnas, kovārņus un citus, tostarp, dziedošus putnus. Uzmanība tiek pievērsta arī citiem lidojošiem un rāpjošiem objektiem – tauriņiem, lapsenēm , vabolēm un citām radībām, kuras zibenīgi pamana tikai suņa modrā acs.

Apmēram 3-4 mēnešu vecumā sāka parādīties suņiem raksturīgās iezīmes. Paēdušā puncī jau vairs neko daudz neiebāzt – tamdēļ ir perfektas vietas sētā, kur ēdienu norakt ”nelabiem” laikiem . Ātri vien tika apgūta manis mēdīšanas māksla. Bet zinu – tas tikai aiz mīlestības, ķircināšanas pēc. Pirmo reizi likās dīvaini, ka no rīta staipoties un ņurdot, Brenda steidza atkārtot to pašu. Tagad jau esmu pie tā pieradusi. Skaņas tiek atkārtotas diezgan līdzīgā toņkārtā :)

Mūsu ”kopdzīves” iesākumā centos sev ieskaidrot, ka Brendai tomēt vajadzētu savu guļvietu /māju… BET, nekā. Voljērs tika uzbūvēts un drīz vien nojaukts. Es bez viņas nevaru tikpat ļoti kā viņa bez manis. Tāpēc jāpateicas brālim, kurš parūpējās, lai man būtu tiešām liela gulta.

Pigori bija pirmo reizi esot upē. Darījām visu kopā. Uzmanīgi un pa mazam solītim bridām ūdenī. Nu mums ūdens vairs nav bieds.

Brenda dievina visus manus draugus un ciemiņus. Visi tiek no sirds samīlēti. Kaut kur lasīju, ka suņi visus steidz aplaizīt, izrādot tieši tās pašas jūtas, kuras mēs izrādam, sabučojot savus mīļos, bet suņa lekšana virsū, mijoties ar pieglaušanos, tulkojama kā cilvēciski apskāvieni. Tā, lūk.

Kopsavilkumam

Mums tiek svinēti 10 mēneši. Brendā ir neizsmeļams optimisms, dzīvesprieks. Spēks un atjautība. Ātrums un izveicība. Kā arī paklausība un neizmērojama mīlestība. Mēdzu viņu saukt par savu acuraugu, jo tieši tā arī viņu uztveru. Ir brīži, kad nevajag NEVIENU citu dzīvu radību tuvumā, jo pastaigas mums vienmēr rit sarunājoties. Sauciet mani par traku, bet jā – mēs sarunājamies un atbildam viena otrai. Kurš ar vārdiem, kurš ar acīm, bet tas jau nav jāpaskaidro. 
Piedodiet, bet mums vairs nav laika: mums vēl paredzēta fotosesija :)

Mīliet, cieniet, palīdziet un ticiet: viss kas notiek-notiek uz labu!

Laura un Brenda


Attā!!!This entry was posted on Ceturtdiena, aprīlis 3rd, 2014 at 20:27 and is filed under Dzivnieki, Laimīgie stāsti. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply