Bordo dogs vārdā Hrjuša – ADOPTĒTS!

Lādzīgais rukšķētājs

Bordo dogs jeb kā citi dēvē franču mastifs, vārdā Hrjuša, patversmes bārenīšu pulkam pievienojās februāra vidū kopā ar savu, tādas pašas šķirnes draugu Kuzju. Atdošanas iemesls – saimniece esot pārcēlusies uz Angliju, bet suņus atstājusi vecākai kundzei, kura nu vairs parūpēties par tiem nespējot, jo arī pati no valsts došoties prom. Abi smukuļi patversmē atdoti ļoooti bēdīgā stāvoklī – izdēdējuši, pūžņojošām acīm, ādas iekaisumu, locītavu  un citām veselības problēmām, kuras otram sunim, diemžēl, izrādījās liktenīgas – Kuzju glābt neizdevās..

Hrjušam pēc “saimnieces” teiktā esot pieci gadi. Arī viņa veselības stāvoklis nebūt nav spīdošs, bet problēmas, par laimi ir risināmas. Suņvīram jālieto glikozamīns (speciāli vitamīni locītavu ārstēšanai un uzturēšanai), kā arī uzsākts nesteroīdo pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļu kurss, lai uzlabotu locītavu stāvokli, kuras, iespējams, cietušas arī no kliedzoši nepilnvērtīgā un ačgārnā uztura, kustību trūkuma. Protams, arī tuvojošais vecums liek sevi manīt…

Jau pirmajās dienās Hrjuša parādīja sevi kā jauku suni, labprāt kontaktējoties ar nepazīstamajiem cilvēkiem un lieki nekonfliktējot ar citiem patversmes iemītniekiem, draudzīgi sadzīvojot vienā voljērā ar Kuzju. Viņš ir mīļš, lēnīgs, ar nosvērtu un mierīgu raksturu apveltīts suns. Jāteic gan, reizēm drusku ietiepīgs. Kā stāsta šīs šķirnes pazinēji – bordo dogi ir ļoti lojāli pret savu ģimeni, mīl bērnus, ir uzticami sargi. Viņi rūc un krāc, šņākuļo un mīļi rukšķ, tāpēc vismaz vārda izvēlē saimnieki trāpījuši desmitniekā.

Sirds lūst un paliek kauns skatoties viņa skumju pilnajās acīs, kurās lasāmas milzīgas sirdssāpes par saimnieces nodevību, gan neizpratne par nez kur palikušo draugu Kuzju.. Hrjuša gan cer, gaida, mīl cilvēkus un tic, ka kādu dienu patversmi atstās kopā ar cilvēku, kurš meklējis tieši viņu un sauks par savējo visīstāko draugu… Kuram nebūs žēl sava laika un sirdī mīlestības gana, lai dalītos un ar prieku saņemtu pretī..Suņa laimei nemaz nevajag daudz, pietiks, ja pabužinās punci, noglāstīs galvu, parunāsies, paspēlēsies ar kociņu vai bumbiņu pastaigas laikā. Brīvprātīgā palīdze Diāna teic, ka suņuka bēdu pilnās acis dzirkstī, kad paņem viņa atnesto kociņu, noglāsta milzu galvu un pasaka – Hrjuša, labs puika! Ja veltīsiet viņam kaut kripatu uzmanības…

Miermīlīgajam rukšķētājam ļoti patīk braukt automašīnā, acīmredzot, atmiņas par laiku, kad viņam vēl bija vieta saimnieces dzīvē.., tāpēc pamanījis atvērtas auto durvis, Hrjuša cenšas iekāpt, lai beidzot tiktu prom – uz īstajām mājām!!!

Suns adoptējams tikai un vienīgi cilvēkiem, kas spēs par viņu pienācīgi rūpēties, ļoti vēlams šīs šķirnes pazinējiem, suņus mīlošiem ļaudīm. Uz jaunajām mājām doties varēs tikai pēc kastrācijas operācijas veikšanas.

Hrjuša atgādina, ka potenciālos adoptētājus gaidīs Slokas dzīvnieku patversmē – JūrmalāSlokā, Dzirnavu ielā 8. Tālrunis uzziņām 26134093 (Gints). Patversme strādā bez brīvdienām.

N.B. MĪĻIE CILVĒKI! LIELS LŪGUMSnezvanīt uz patversmi, lai dotu padomus un sniegtu konsultācijas, kā pareizi suni kopt, barot un ārstēt, vai vienkārši parunāties par savu vai kaimiņa pieredzi, tāpat lūdzam –  nebraukt “ekskursijās” pie Hrjušas – sunim un pārējiem patversmes iemītniekiem tas ir nevajadzīgs stress! Patversmes darbinieku ikdiena ir noslogota un suņvīra atlabšanu uzrauga kompetents vetārsts. LŪDZU zvanīt un braukt pie Hrjušas TIKAI nopietnus adoptēt gribētājus! Paldies!

 

P.S. Atgādinām, ka suņa adoptēšana ir nopietns solis, tāpēc iepriekš apsveriet, vai spēsiet dzīvniekam nodrošināt visu nepieciešamo! Ne tikai ēdienu un ikgadējo vakcināciju, vetārsta izdevumus, ja gadīsies kāda veselības ķibele, bet arī mīlestību un uzmanību. Suns nav rotaļlieta, aksesuārs vai tikai sargs jūsu īpašumam.., viņš grib būt jūsu labākais draugs, ģimenes loceklis, galu galā viņam ir arī sirds, kura ļoti sāpēs, ja nodosiet……This entry was posted on Otrdiena, marts 13th, 2012 at 23:32 and is filed under Dzivnieki, Mēneša dzīvnieks. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.